TŘEŠEŇ

Neodsuzuj se za to cos vykonal.
Nemusíš nic dokazovat, jsi hoden lásky takový jaký jsi!
Miluj tedy sebe sama, hýčkej se, užívej nektaru z kalichu života!
Blaženost je dědičným právem všech.


Třešeň je měsíčním stromem.
S bílými květy, tmavou kůrou a rudými plody ctí barvy Velké Bohyně, jíž je zasvěcena.

Víc než patnáct století byli naši předkové přesvědčování o tom, že jsou buďto ubozí a beznadějní hříšníci (katolická varianta) nebo že mají cenu pouze tehdy, když něco vykonají (evangelická verze) nebo, že si mají odpírat co nejvíce (hlavně příjemných věcí), aby dosáhli ctihodnosti (puritánský způsob). Tímto způsobem prožívané "trestanecké" sebevědomí je třeba léčit a uzdravovat. 
Abychom mohli aplikovat bezpodmínečnou lásku sami na sebe, doporučuje se:
odlož svůj strach, že budeš posuzován či dokonce odsuzován
nemusíš nic dokazovat, nemusíš se o nic snažit a nemusíš být nejlepší ze všech.
Něco si ti nepodařilo dosáhnout? Udělal jsi chyby? To je dobře, to přece patří k životu! Zítra to můžeš zkusit znovu. Buď k sobě poctivý a odměňuj se. A jaké odměny si můžeš dopřát?? Jakékoli. :)

Třešeň zdůrazňuje především smyslný aspekt: blahodárná koupel s vonnými afrodiziakálními oleji, smyslná masáž, kvalitní erotika, dobré jídlo, které oblaží všechny tvé smysly, příjemná procházka přírodou, tanec, hudba, dobrá kniha, setkání s přáteli....
Prostě...buď na sebe hodný.

Pokud nedopřáváme prostor všem těmto sklonům, zůstáváme napjatí a vážní. Postrádáme smysl pro humor, jsme znudění, zahořklí a protivní. Všemu však vládne strach - z odmítnutí, z obvinění, z trestu - a tam kde je strach, tam se LÁSKA nedostane.

 

 

Tags: No tags

Comments are closed.