Užitečné články

 

Detoxikace

Tento termín se stává posledních několik let velmi oblíbeným. Lidé se detoxikují z různých důvodů, jedni, protože chtějí hubnout, jiní se chtějí zbavovat nánosů škodlivin, které nám v těle zůstávají a další to mají jako pravidelnou součást svého života.

(...celý článek)

 

Chutě a byliny

stejně jako potraviny, tak i byliny rozlišujeme podle chutí. Málokdy je však dáváme do souvislostí s terapeutickou vlastností. Různé chutě mají odlišné účinky. Chuť stimuluje nervy, probouzí mysl a smysly, které nás oživují.

Chuť náleží k živlu vody stejně jako rostliny. (...celý článek)

 

Historie aromaterapie

Pojďme se zde malinko v rychlosti projít národy, u kterých aromaterapie zaujímala přirozené denní používání
v jejich životě.

První písemná zmínka o aromaterapii je ze 4.tis. Př.n.l. V kronice ze starobylého egytpa. Jiní autoři se domnívají, že kolébkou aromaterapie byla čína, indie a persie. Také babylóňané využívali rostliny v léčitelství. U nich šlo hlavně
o lékořici, durman a blín. Asyřané, kteří pokořili babylón, naštěstí zachovali všechny poznatky z fytoterapie a na ně pak navázali egypťané...(celý článek)

 

Historie masáže

Masáže patří k jedněm z nejstarších terapeutických technik na světě a dopátrat se jejich skutečného původu je téměř nemožné. Každá kultura používala masáže v té či oné podobě a v každém jazyce starém i novém je pro masáž nějaký výraz. Na východě se techniky masáží vyvíjely nepřerušovaně již od pradávných dob, v západních kulturách byly tyto tradice nesourodé a přerušované...(celý článek)

 

Ajurvédská masáž

Masáž se v ajurvédě vysoce cení. Je doporučovaná jako každodenní praxe. Stejně jako ke každému dni náleží jídlo
a spánek, měla by být jeho součástí také masáž a vylučování odpadních látek.

Ajurvédská masáž se liší od jiných zdůrazňováním určitých částí těla a posloupností jednotlivých masážních postupů. Velký důraz se klade na masáž hlavy a také chodidel...(...celý článek)

 

 

 

 

 

 

2014 All rights reserved, webdesign: Tibor Valter optimystic.cz