Terapie

 

Terapie pentagramu

 

Zaměřuje se na všech 5 úrovní těla:

 

fyzické -  tělo, orgány

 psychické  -  emoce

mentální  -  rozum

duchovní  -  vnitřní svět

energetické  -  meridiány, čakry, orgánové hodiny

 

Zahrnuje tyto kroky:

 

• konzultace s klientem

( jde o pět na sebe navazujících konzultací - jedna konzultace = jeden element)

• psychické vyrovnání použitím příběhu elementu - meditace

• arteterapie (malování mandaly)

• uvolnění bloků použitím práce pravé a levé hemisféry

• zaktivování meridiánu - dráhy orgánu (spouštěcí body na těle)

• doporučení stravy, bylin, koření dle tělesné konstituce klienta

 

 

Relaxační terapie

 

zahrnuje:

 

Meditaci - léčivý příběh

Masáž - dle aktuálního stavu klienta ( viz masáže)

Masáže

 

Ajurvédská masáž

Ajurvédská masáž se liší od jiných zdůrazňováním určitých částí těla a posloupností jednotlivých masážních postupů. Velký důraz se klade na masáž hlavy a také chodidel.

Posloupnost ajurvédské masáže : začíná se na spodní polovině těla, aby došlo k celkovému uvolnění. Pracuje se na chodidlech, tím se tělo připraví na masáž trupu. Pak následuje práce s horní polovinou těla a pažemi. Po dokončení této části následují ramena a nakonec hlava. Tato posloupnost dodává tělu systematicky energii, uvolňuje a zároveň umožňuje znásobit účinky masáže.

(článek k tématu)

 

Aromaterapeutická masáž

Relaxační masáž, jež za pomoci éterických olejů různých druhů uvolňuje celé tělo. Každý z olejů má svou specifickou vlastnost a vůni. Při masáži se dostává kůží do krevního oběhu. Uvolňuje svalové napětí a pomáhá ulevovat a odstraňovat únavu, bolesti a bloky. Klasická masáž vhodná pro všechny.

(článek k tématu)

 

Čakrová masáž

Používají se při ní směsi esenciálních olejů namíchané tak, aby působily na danou čakru těla. Tím ovlivňují emoce a uvádějí tělo i mysl do rovnováhy. Každý si individuálně vybere vllastní směs, kterou v danou chvíli potřebuje, na základě barvy a vůně.

 

Lymfatická ruční masáž

Používá se manuální stimulace. Podporuje pohyb lymfy, urychluje detoxikaci (odstraňování nečistot z lymfatického systému) těla a tím zbavuje organismus škodlivých látek. Je to velice účinná metoda při boji s celulitidou. Zlepšuje stav pokožky, zpevňuje ji, dobře působí na žilní systém (křečové žíly), na otoky končetin a na psychiku.

 

Horké lávové kameny - hot stones

Hluboce relaxační a maximálně intenzivní masáž z hlediska uvolnění. Používají se nahřáté lávové kameny, jejichž teplo uvolňuje a zároveň dodává tělu potřebnou energii. Harmonizují se čakry a celé tělo.

 

Lávová masáž obličeje

Uvolňuje všechny receptory a akupresurní body hlavy, působí protimigrenózně, uvolňuje dutiny a podporuje vnitřní vnímání člověka.

 

Thajská masáž nohou

Hluboce uvolňující masáž v souladu s rytmem dechu a tlukotem srdce. Je zaměřená na stimulaci reflexních bodů, stimulaci vnitřních orgánů a podpory volného toku jak chodidel, tak i dolní části nohou.

 

Hluboká tkáňová terapie

Velmi účinná technika uvolňující celé tělo přes základní nervy, svaly a klouby. Uvolňují se při ní dráhy všech orgánů. Zaměřuje se na uvolnění krční páteře přes ruce, krk a hlavu. Při této masáži dochází také k uvolnění zad přes kostrč, zadek a kyčelní klouby. Díky svalovým testům dostane tělo ty potřebné informace, jak zaktivovat své samoléčení. Pracuje se v propojení fyzického a psychického těla ( emočního). Masáž působí dosti hluboko, takže se uvolňují i různé psychické a emocionální bloky.

 

Reflexní masáž chodidel

Využívá tlaku a masírování reflexních bodů a zón na chodidlech. Je vhodná při bolestech chodidel či pálení nohou. Pomáhá při otocích, bolestech hlavy, pozitivně ovlivňuje vnitřní orgány.

 

Harmonizační sestava

Kombinuje reflexní masáž chodidel a přikládání lávových kamenů na sedm energetických center našeho těla a pod ledviny, včetně uvolňující koupele nohou v perličkové lázni s aroma-oleji.

 

Uvolňující masáž hlavy a obličeje

Je to velmi příjemná a jemná masáž kombinující lymfatickou masáž obličeje s bodovou masáží hlavy. Tonizují se při ní body na drahách (meridiánech) orgánů v oblasti hlavy, obličeje a krku. Pomáhá při migrénách, tlaku za očima, otocích očí a je i prevencí proti vráskám.

 

Namaste

Je masážní terapií obnovující správný tok energie v těle.

Využívá čakrové masáže na chodidlech v kombinaci s uvolňujícím dýcháním. Tomu následuje uvolnění lymfatických center a dále masáž a tonizace akupresurních bodů na šíji, hlavě a obličeji s následnou lymfatickou masáží obličeje.

Po této terapii se detoxikuje se celý organismus a odstraňují se problémy s bolestmi hlavy, migrénami, bolestmi šíje, zad, kloubů a vyčerpanosti organismu.

Namaste terapie uvádí tělo i duši do harmonie.

 

 

Nabízím možnost individuální výuky masaží

Pro podrobnosti a domluvu mne prosím kontaktujte.

mail@jahodova.eu

nebo tel. 732 901 303

 

2014 All rights reserved, webdesign: Tibor Valter optimystic.cz