Byliny

 

Bylinné čaje

Připravuji a míchám bylinné čaje pro každého klienta individualně. Řídím se jeho rozpoložením a zdravotním stavem.

Byliny mám z vlastní zahrady, z blízkého zahradnictví a z Jesenických hor.

 

Bylinné masti, oleje a tinktury

Vyrábím je smícháním čerstvých bylin s bio éterickými oleji. Zde se opět řídím účinky bylin na naše tělo, mysl a duši.

Sběr bylin i příprava mastí jdou v souladu s Lunou.

Mnoho informací o bylinách se můžete dozvědět na mých seminářích

 

Výhoda bylinek

 Výhoda používání bylin nejen při léčení je jejich dostupnost, jak přímá – rostou všude kolem nás, nebo si je můžeme pěstovat, tak finanční. Jsou volně v přírodě, žijí si svým vlastním životem a mají obrovskou vnitřní sílu, moudrost a navzájem se podporují. Aspoň většina. Voní, chutnají, pomáhají a učí nás a dokáží být také velmi přísnými učiteli. Díky nim se učíme další spoustu věcí o přírodě, slunci, vodě, půdě, měsíci a vším co na ně a zároveň i na nás působí. Pochopíme cykly přírody a našeho života, cyklus setí, zrání, úrody a odumření – smrti.

Byliny mají mnoho vlastností, které se podobají těm našim. Uvedu příklad : vezmu jednu z bylin, třeba Levanduli. Když se podíváte na celou rostlinu, je pevně zakořeněná v zemi, většinou vytváří veliké trsy, spodní část stonku je listnatá více než vrchní a nahoře je krásný, tvarově dokonalý, fialovo - tmavěmodrý květ. Jen pohled na ni nás uvede v blaženost a touhu ponořit se do levandulového pole, na chvíli si tam lehnout a jen tak rozjímat a vdechovat její vůni, která zklidňuje a uvolňuje. A co její barva? S jakou částí našeho těla souvisí? Souvisí s barvou čakry třetího oka. S naší intuicí a vnitřním světem. To je presně to, co děláme, když ležíme v tom levandulovém poli, jdeme sami k sobě, do svého vnitřního světa a uvolníme se. Zde mluvím jen o vdechování vůně, ale levanduli můžeme použít i ve formě éterického oleje jako první pomoc při odřeninách, řezných ranách, popáleninách, kousnutí hmyzem, či jako repelent. Do čaje s rozmarýnem jako vyrovnání mužské a ženské části v nás na zklidnění naši mysli a podporu soustředěnosti.

Byliny jsou zde tisíciletí, jsou jich obrovská množství druhů, takže na jakýkoli neduh a jakéhokoli člověka se vždy ta správná bylina najde. Pomohou vždy, komukoli, kdykoli. Je jim jedno, jsi-li pán nebo kmán.

Jsou pro nás tím nejpřirozenějším léčivem. Obsahují totiž vše co naše tělo potřebuje. Jsou složeny z pěti základních prvků dřeva, ohně, země, kovu a vody. Stejně tak je složeno i naše tělo. Jediné co je velmi důležité vědět je, jakou část byliny na určitý neduh a kdy použít, nebo jakou kombinaci. Byliny léčí příčinu a učí nás novému pohledu na sebe samé a svět kolem nás.

 

(článek Chutě a byliny zde)

 

2014 All rights reserved, webdesign: Tibor Valter optimystic.cz